Z ostatniej chwili

Treningi w nowym sezonie

Kalendarz imprez

Komunikaty


Gladius KIDSZ naszych galeriiNasza wizytówka


Organizujemy


Turniej Gladius Cup

Komunikaty

Szanowni Rodzice :)

Przed nami kolejna edycja turnieju, który organizujemy 17.10.2015 r. Zawody w Ostródzie mają ugruntowaną dobrą markę. Inne kluby lubią do nas przyjeżdżać, wiedzą że impreza trzyma od lat dobry poziom sportowy i organizacyjny. Taki stan rzeczy wynika z pomocy jakiej udzielacie klubowi. Bardzo liczę, że tak samo będzie w tym roku. 

Dla większości osób będzie to kolejny start w zawodach, dla części osób pierwszy. Dlatego przypominam kilka podstawowych informacji organizacyjnych.

Po pierwsze proszę dokładnie zapoznać sie z komunikatem zawodów. Większość potrzebnych informacji znajdziecie właśnie w nim. Zwracam szczególną uwagę na konieczność zrobienia aktualnych badań lekarskich dla tych osób, które startować będą w WALKACH. Dzieci startujące w torach przeszkód, walkach na rurki, kopnięciach na czas nie muszą mieć takich badań - wystarczą zgody rodziców. Proszę nie czekać ze zrobieniem badań do ostatniej chwili. Książeczki zdrowia dostarczymy na trening we wtorek by rodzice mogli sprawdzić komu końcżą się badania. Po zrobieniu badań książeczki proszę oddać na jednym z kolejnych treningów.

Druga ważna sprawa, to pomoc w sędziowaniu poszczególnych konkurencji. Brak sędziów zawsze i na każdych zawodach wpływa na to, że impreza przeciąga się. Wszyscy się denerwują. Na matach są przestoje, dzieci czekają na swój start, nudzą się, marudzą. Potrzebujemy rodziców, którzy pomogą przy najprostszych czynnościach typu: mierzenie czasu, trzymanie tarczy, zapisywanie nazwisk osób, które wygrały walki na drabinkach startowych. Nasi najstarsi zawodnicy zajmą się trudniejszymi rzeczami typu przyznawanie punktów. Zdaję sobie sprawę, że każdy rodzic chce przede wszystkim kibicować swojemu dziecku ale bez sędziów zawody stoją w miejscu. Na czas walki dziecka zawsze znajdziemy dla sędziego rodzica jakieś zastępstwo. Nie stać nas na to by zapraszać zawodowych sędziów z Polski, płacić im za podróż, nocleg itd.  Dlatego proszę o pomoc w sędziowaniu. Szczegónie gdy Wasze dziecko skończy już swoje konkurencje, odbierze medal i wróci do domu proszę byście zostawili go pod opieką małżonka lub dziadków i jeszcze przez kilka godzin pomogli na hali sportowej. 

Trzecia ważna sprawa dla grupy "Gladius Kids"
W tym roku konkurencje w których startować będą Wasze dzieci rozgrywane będa zgodnie z komunikatem zawodów. Znaczy to, że w każdej konkurencji rozdane będą medale za 1-2-3 miejsce a nie jak w latach ubiegłych, że każde dziecko dostanie złoty medal. W latach wcześniejszych konkurencje dla tej grupy rozgrywane były niejako obok właściwych zawodów. Proszę o uczulenie dzieci na tą kwestię. Wszystkie dzieci dostaną dyplomy za start w konkurencji i postaram się jeszcze o jakieś upominki. To tego sprawdźcie proszę roczniki, być może dziecko ćwiczy w grupie "Gladius Kids" a startować będzie z grupą "Dzieci" a nie "Dzieci Młodsze". Na wszystkie pytania odpowiem na treningu.

NAJWAŻNIEJSZE: Zawody w Ostródzie robimy przede wszystkim dla NASZYCH zawodników. To oni mają na nich okazję zdobyć pierwsze doświadczenia, wystąpić przed publicznością składająca się z rodzin, przyjaciół. Robimy je, by nasi zawodnicy nie ponosili dodatkowych kosztów związanych z wyjazdami, noclegami itd. Dlatego trudno mi zrozumieć sytuacje z lat ubiegłych gdy ktoś nie startuje. Mam nadzieję, że w tym roku taki stan rzeczy nie powtórzy się.

Niżej podaję zestawienie "próśb o pomoc"

 

Potrzebna pomoc osób do:

Lp.

PIĄTEK 17.10.2015 r.

1

do transportu mat na halę OCSiR ? godz. ok. 18.00. 2 osoby + auto typu bus

2

do rozłożenia  mat, stolików, krzeseł, banerów na hali ? godz. 18.00 ? 20.00 ? dużo osób

 

SOBOTA
pomoc osób w blokach godzinowych: 8.00 ? 12.00; 12.00-16.00; 16.00-20.00

3

do cateringu, roznoszenia jedzenia dla sędziów, ekipy medycznej, opieki nad ?bufetem?

4

do wypisywania dyplomów od godz. 11.00

5

do puszczania muzyki, nagrań listy sponsorów itd.

6

do sprzątania (kosze na śmieci, mop)

7

do obsługi foto / video

8

do sprzątania hali wieczorem godz. 19.00 ? 20.00 tj. złożenie mat, odniesienia krzeseł, stolików do szkoły

9

dyżur alarmowy (osoba + auto)

10

do pomocy technicznej przy sędziowaniu konkurencji dzieci i dorosłych: proste czynności np. mierzenie czasu

 

11

PONIEDZIAŁEK

odstawienie ławek do klas oraz do odwiezienia mat z hali ? rano

 

POTRZEBUJEMY

 

wypożyczyć 2-4 krótkofalówki do dodatkowej łączności

 

wypożyczyć małą zamrażarkę na prąd dla lekarzy do lodu na kontuzje

 

ustalić mamy, które przygotują 3-4 ciasta

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone - Stowarzyszenie Gladius © 2011