Turniej Gladius Cup

Aktualności

Puchar Polski w Taekwon-do ZS PUT - Polsih Open za nami !
29-11-2017

W dniach 18-19.11.2017 r. w Opolu rozegrany został kolejny Puchar Polski w Taekwon-do " Polish Open" organizowany przez Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do. W zawodach wzięło udział 510 zawodników z Polski, Czech oraz Mołdawii. Nasz klub reprezentowało 9 zawodników, którym udało się wywalczyć 11 medali ( 1 złoty, 5 srebrnych, 5 brązowych ). Nasi zawodnicy walczyli we wszystkich kategoriach wiekowych oraz kategorii grandchampion semi-contact, dając wiele dobrych pod każdym względem walk.
Był to nasz ostatni start w tym roku, jednak nie zwalniamy tempa i rozpoczynamy okres przygotowawczy do Mistrzostw Polski w Taekwon-do ZS PUT, które odbędą się już w połowie marca 2018 r. w Ostródzie.

Wszystkie zdjęcia wykonane przez Studio Transvimed

Mistrzostwa Polski Północnej ZS PUT 2017 - relacja
22-10-2017

Mistrzostwa Polski Północnej ponownie za nami !

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zagościło ponownie ponad 150 zawodników z 31 klubów na kolejnej edycji naszego cyklicznego turnieju - Mistrzostw Polski Północnej w Taekwon-do ZS PUT. Wszyscy zawodnicy mieli okazję rywalizować o 76 kompletów medali w formułach semi i light-contact oraz konkurencjach technicznych dla najmłodszych uczestników. Dodatkową formułą rozegraną po raz pierwszy na turnieju była kategoria Grandchampion semi-contact, gdzie mogli rywalizować zawodnicy z kategorii wyższych niż kadet, bez podziału na kategorie wzrostowe i wagowe.  Nasz klub w całym turnieju reprezentowało 31 zawodników, którym udało się wywalczyć 37 medali, co dało nam 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Miłym zaskoczeniem było również zwycięstwo naszego zawodnika - Krzesimira Kaszy w kategorii Grandchampion, gdzie po kilku dobrych walkach eliminacyjnych, w finale pokonał trenera Egidy Olsztynek - Bartosza Zabłotnego.

W zakładce "czytaj więcej" wyniki poszczególnych zawodników.

Mistrzostwa Europy w Taekwon-do TI, Częstochowa 24-25.06.2017 r.
30-06-2017

W dniach 24-25.06.2017 r. w Częstochowie rozegrany został najważniejszy dla nas w tym roku turniej  - Otwarte Mistrzostwa Europy w Taekwon-do. W zawodach wzięło udział blisko pół tysiąca zawodników reprezentujących 38 klubów z 13 państw. Nasz klub reprezentowało 13 zawodników którzy w sumie wywalczyli 19 medali. W zakładce "czytaj więcej" szczegółowa relacja z mistrzostw.

Data 8 kwietnia 2017 r. zapisana zostanie w historii naszego klubu. Tego dnia Tobiasz Ociepski zdobył swój pierwszy pas mistrzowski na turnieju 1th POLISH CUP INTERNATIONAL zorganizowanym przez PFKiB w Obornikach Śląskich. Jest to formalnie pierwszy pas zdobyty przez zawodnika naszego klubu od początku jego istnienia. Tobiasz jako jedyny reprezentował Gladiusa na tych zawodach startując jako młodzik w dwóch konkurencjach. W walkach semi-contact zdobył brąz po czym wygrał swoją kategorię w formule UFR za co został nagrodzony pasem mistrzowskim. Gratulujemy w "Czytaj więcej..." kilka fot z turnieju.

Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk 2017 r.
23-01-2017

W dniu 14.01.2017 r. w Mińsku Mazowieckim odbyła się kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Polski Sztuk Walk federacji WKSF. W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z 40 klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników, którzy łącznie wywalczyli 8 medali. Najlepiej z nich zaprezentował się Krzesimir Kasza, który startując w trzech konkurencjach walk wygrał wszystkie kategorie zdobywając w sumie 3 złote medale. Ponadto na podium stawali Tobiasz Ociepski (złoto kick-light, i srebro semi-contact), Kacper Sobieski (srebro semi-contact), Adrian Kołakowski (srebro semi-contact) i Jakub Dziliński (brąz semi-contact). Na etapie walk eliminacyjnych swój start zakończyli Dominika Sobieska oraz Hubert Bursztyka. Był to pierwszy, bardzo udany start naszych zawodników w rozpoczynającym się sezonie. Już w luty wystartujemy w Otwartych Mistrzostwach Warmii i Mazur w Taekwon-do w w Olsztynku, a w marcu w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do w Krakowie. Najważniejszą imprezą do której przygotowujemy się będą Mistrzostwa Europy w Taekwon-do, które rozegrane zostaną w czerwcu w Częstochowie. Jednoczesnie w skali całego roku w dalszym ciągu realizować będziemy wspólnie z władzami samorządowymi działania w ramach akcji "Łączy nas Spot nie narkotyki".